9. března 2022

Do kalendářního roku 2022 jsme vkročili organizací kurzu běžeckého lyžování v Jizerských horách. Základnu pro naše výběhy nám poskytla horská chata MUHU nedaleko Jablonce nad Nisou. Výhodou tohoto místa jsou hlavně běžecké stopy, začínající hned za chatou, které poskytují napojení na osvětlené běžecké tratě biatlonového stadionu a možnost výstupu až na Horní Maxov.

Kurzu se zúčastnili aktivní studenti a absolventi UK jak v rolích lyžařů, tak v rolích trasérů. Sestavu sportovců doplnili sportovci z neziskových organizací Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu, TJ Zora Praha z.s. - nevidomí sportovci a Nadace Leontinka.

Zvláštním hostem kurzu byl redaktor Ľubomír Smatana z Českého rozhlasu, který o proběhlé akci připravil online reportáž dostupnou na tomto odkazu.

Jsme velice rádi, že jsme mohli po covidové pauze opět realizovat sportovní akci většího rozsahu - těšíme se brzy na viděnou.

Za realizační tým Sport bez limitu Univerzity Karlovy

Filip Hruša