• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty a uchazeče o studium v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

28. ledna 2021


Informace o studiu na Karlovce - chatujte s námi

Prezentace 17 fakult UK - přednášky a videa. Informace pro uchazeče na jednom místě. Chatujete s námi od 25. 1. do 7. 2. 2021. www.nakarlovku.cz

10. ledna 2021


Dny otevřených dveří - kde vás přivítají v nejbližších dnech?

Nic nerušíme, jsme online!

Přijďte se seznámit s našimi fakultami a vybrat si tu vaši!

4. ledna 2021


Přístupnost digitálních knihoven - dopis předsedy ČKR

Dopis předsedy České konference rektorů Petra Skleničky vicepremiéru Karlu Havlíčkovi ve věci prodloužení zpřístupnění digitalizovaných fondů velkých knihoven pro studenty a pedagogy všech vysokých škol ČR i na letní semestr 2020/2021.

28. ledna 2021


UK a Akademie věd se spojují v podpoře ERC žadatelů

Deklarace nově zakládá čtyřčlennou expertní skupinu, která bude řídit pomoc s přípravou odborné části žádostí. Česká věda by tak mohla podávat více kvalitních návrhů, a dosáhnout na mnohem více ERC grantů ročně v podobě milionů eur.

28. ledna 2021


Očkování proti koronaviru pohledem odborníků z UK

Co je to mRNA? Jak je možné, že byla vakcína vyvinuta tak rychle? Prodělal jsem onemocnění covid-19, mám se nechat očkovat? Je to bezpečné? Na otázky ohledně očkování proti koronaviru odpovídají odborníci UK.

27. ledna 2021


Profesor Vladimír Beneš nejstarší slaví sto let

Gratulují a laudaci píší děkan 2. lékařské fakulty prof. Vladimír Komárek, vnuk doc. Vladimír Beneš, emeritní přednosta Kliniky dětské chirurgie prof. Jiří Šnajdauf, emeritní přednosta Chirurgické kliniky prof. Jiří Hoch a emeritní přednosta Neurochirurgické kliniky dětí a dospělých doc. Michal Tichý.

27. ledna 2021


CUCAM: Výzkum nových materiálů a výchova špičkových vědců

Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů (CUCAM) vzniklo díky štědrému evropskému projektu na podporu excelentního výzkumu. Investice 215 milionů korun umožnila vznik špičkově vybaveného centra zkoumající nové materiály pro praxi.

25. ledna 2021


Zemřel prof. MUDr. Přemysl Strejc, DrSc.

Den 21. ledna 2021 nám přinesl smutnou zprávu - pan profesor Přemysl Strejc skonal v ranních hodinách na resuscitačním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

22. ledna 2021


Výstava Sluneční králové prodloužena do 6. června 2021

Vedení Národního muzea se povedlo vyjednat prodloužení světové výstavy Sluneční králové. Jakmile to epidemická situace dovolí, budou moci návštěvníci obdivovat artefakty nevyčíslitelné hodnoty až do začátku června 2021.

21. ledna 2021
Máte dotaz ?
Adresa

Univerzita Karlova


Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1

Česká republika