Testovací web


  Rychlé vyhledávání


       Za vysokoškolské vzdělání by se mělo platit

Za vysokoškolské vzdělání by se mělo platit

15.6.2010, 18:00, pořad: Ozvěny dne




Štěpánka ČECHOVÁ, redaktorka

--------------------

Za vysokoškolské vzdělání by se mělo platit. Shodli se dnes lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Poplatek by si každá vysoká škola určila sama, strop by ale byl 10 tisíc korun za semestr. Školy by dostávaly peníze hned, ale z půjček. Úvěry by studenti spláceli až poté, co dosáhnou průměrného platu. Sociální demokracie nicméně podle svého statutárního místopředsedy Bohuslava Sobotky bude trvat na tom, aby všechny stupně vzdělávání byly dostupné bez poplatků. Sobotka během aktuální diskuse o školném prý zaznamenal dvě znepokojující informace.


Bohuslav SOBOTKA, 1. místopředseda strany /ČSSD/

--------------------

Za prvé, vyjádření pana Matějů, který je dlouhodobě zastáncem zavedení školného o tom, že onen limit 20 tisíc ročně nemusí platit věčně a že během 5 let by se mohl přežít. A za druhé, je tady vážné riziko, že veřejné vysoké školy o ty peníze přijdou poté, kdy jim budou v příštích letech kráceny dotace ze státního rozpočtu.



Tento dokument ..    

Kontaktní osoba
pro tento dokument:


 

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

28.06 2014 22:29

 


         
 

Pro zájemce o studium pořádá UK v týdnu od 13. do 17. února Informační týden. Webové stránky usnadní zájemcům orientaci v nabídce studia i podmínkách přijímacího řízení.

 

Komentáře a dotazy zasílejte z kontaktního formuláře, Poslední aktualizace : 30.07 2024 21:08 , © Univerzita Karlova v Praze