ExternĂ­ odkaz SEZNAMOVÁK 2017

Vzpomínky na seznamovací kurz 2017

V září se uskutečnil první ročník seznamovacího kurzu pro nové studenty katedry výtvarné výchovy. Akce byla pořádána členy oborové rady KVVÍDO a neformálního spolku Cult. Na akci byli pozváni nejen nově nastupující studenti, ale přidat se mohl kdokoliv z vyšších ročníků a vítanou návštěvou byli i učitelé naší katedry.


O své vzpomínky na kurz se s námi podělila jedna z organizátorek Veronika Zavřelová:

Podařilo se nám sehnat rekreační objekt na Vysočině u kopce Čeřínek, nacházející se na úplné samotě. Byla to dokonce taková samota, že bylo občas těžké sehnat signál. To ale nebylo na překážku, protože čas nám příjemně krátily výtvarné a zážitkové hry. Po večerech jsme se dobře bavili a mimo obvyklého popíjení jsme si program zpestřili i nikdy nekončící pantomimou. K těm nezapomenutelným momentům pobytu se bezesporu řadí živé obrazy parafrázující významná renesanční díla, hra s přeprodáváním plyšového masa a noční hledání Van Ghogova ucha. Za zmínku ale také stojí počáteční umělecký speedating, land artová parafráze a nebo vycházka s výtvarnými zastaveními. V rámci programu jsme zařadili také praktické činnosti jako úvod do první pomoci, či reakce ve stresových situacích. Naši nový prváci si tak mohli vyzkoušet své reakce během simulace krizových situací, které by při vyučování výtvarné výchovy mohli nastat. Celý pobyt nám zpříjemňovala dobrá domácí strava, kterou jsme si zařizovali v rámci možností sami.

Z organizátorské strany můžeme konstatovat, že jsme si celý seznamovací kurz velice užili, a že bychom rádi v příštím roce uskutečnili další, v pořadí druhou, akci takového druhu.

Závěrem bych chtěla poděkovat Fakultě za finanční podporu a všem kteří se na Seznamováku podíleli svou prací.

Veronika Zavřelová

za SOR KVVÍDO 
 
UKPedf © 2010