VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ


Vernisáž výstavy fotografií 2. ročníku jednooborového studia VV se uskutečnila dne 17. 10. od 16:30 ve třetím patře naší fakulty.______________________________________


CREATIVE CONNECTIONS 10. 10.- 12. 10. 2012


Katedra výtvarné výchovy pořádala ve dnech 10. 10. - 12. 10. otevřenou pracovní schůzi mezinárodního projektu CREATIVE CONNECTIONS, 517844-LLP-2011-UK-COMENIUS-CMP/EACEA. V projektu si klademe následující otázky: Co je evropská identita a jak se může projevovat? Kdo je Evropan? Jak pojmy Evropa, subjektivita, identita, stát, občan, kultura, umění chápou žáci? Jakou roli hraje Evropa v současném politickém, kulturním a uměleckém dění? Jakou roli mají obrazy ve zprostředkovávání informací? Jaké obrazy ovlivňují naše představy a naše postoje k Evropě? Jak mohou žáci rozvíjet své jazykové a kulturní kompetence? Záměrem je vytvořit platformu, která by cíleně využívala umění a zaměřovala se tak na vytváření diskuze o tématech vztahujících se konkrétně ke kultuře, identitě a občanství.

______________________________________


VÝSTAVA V TRAFAČCE

Od 4. 9. se konala výstava v Trafačce s názvem My Place, na které se podílel např. Michal Sedlák, nebo někteří bývalí i současní studenti z naší katedry.


______________________________________


VÝSTAVA STUDENTŮ GYMNÁZIA

Šimon Brejcha pozval na výstavu svých studentů z gymnázia Na Pražačce, vernisáž byla 6. 9. v 18:30.


_______________________________________


TRADIČNÍ SETKÁNÍ V KOSTELCI

Doc. Zdenek Hůla pozval všechny na tradiční akci do Kostelce:

Galerie Kruh a Ateliér GH

SETKÁNÍ XXII – CHAOS 8. 9. 2012


_________________________________________


OCENĚNÍ


Autorská kniha Martina Raudenského „Darmo mluvit“ byla oceněna Zlatou stuhou, významným výročním oceněním knih pro děti a mládež v České republice.


_________________________________________


ČESKOBRODSKÉ PLAVENÍ 2012

Projekt vznikl v roce 2010 v rámci ideového sympozia „Městský park 2010“ v Českém Brodě vedeného Mgr.A. Lenkou Klodovou PhD., organizovaného sdružením PročBrod a podporovaným městem Český Brod. Autorem je Mgr.A. Michal Sedlák a akce je určitým volným pokračováním myšlenky. V roce 2011 proběhlo první pokusné Českobrodské plavení, kdy byli zapojeni do akce studenti Pedagogické fakulty v Praze. Letos, 19. května proběhLO další setkání. Akce je vlastně neformálním neorganizovaným příležitostným setkáním se zcela otevřenou možností vývoje.

_________________________________________


V univerzitním časopise i-Forum vyšel rozhovor s vítězkou Ceny sv. Lukáše 2012 Kateřinou Hausenblasovou.

Přečíst si jej můžete ExternĂ­ odkaz zde.

_________________________________________


VÝSTAVA NA SCHODECH 2012

Výstava na schodech robíhala na Pedagogické fakultě ve čtvrtek 17.5 od 18:00 do 22:00. Výstavu organizovali studenti Katedry výtvarné výchovy. Bohatý doprovodný program nabídl tradičně kapely, občerstvení a speciální projekt "Buchty v akci".


_____________________________________


SVATÝ LUKÁŠ 2012


_____________________________


ALŠOVA ZEMĚ 2011


V pondělí 5. 12. 2011 se v Parlamentu České republiky konala výstava oceněných výtvarných prací vybraných mezinárodní porotou z celostátní soutěže pro děti a mládež „ ALŠOVA ZEMĚ“ pod vedením PhDr. Jany Skarlantové a pod záštitou paní Miroslavy Němcové, předsedkyní PSPČR.

_______________________________


UDĚLENÍ ČESTNÉHO OBČANSTVÍ MĚSTA ČESKÝ DUB DOCENTU KATEDRY VÝTVARNÉ VÝCHOVY UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE AK. MAL. JAROSLAVU E. DVOŘÁKOVI


30. 11. v 17 hodin proběhla ve slavné Českodubské Johanitské Komendě (vystavěné v polovině 13. století a znovuobjevené p. Dr. Edelem v roce 1991) slavnost na počest pana kolegy - Jaroslava E. Dvořáka, který byl jmenován Osobností Českodubska za tři obdivuhodné sochařské realizace ve městě a další přínos kulturnímu rozvoji Českého Dubu.

Srdečně panu docentu Dvořákovi blahopřejeme.


____________________________


Kniha Exploring Children´s Creative Narratives


Jaké aktuální dimenze má kreativita u dětí raného věku a jak jí můžeme porozumět? Nová kniha Exploring Children´s Creative Narratives (Editorky D. Faulkner z Open University, UK a E. Coates z University of Warwick, UK) vyšla v prestižním nakladatelství Routledge: „This facinating collection of international research offers fresh perspectives on children´s creative porcessess and the expression of their creative imagination through dramatic play, stories, artwork, dance, music and converstation.“  Na výzkumu se podílely také doc. Dr. Marie Fulková, KVV PedF UK v Praze a Dr. Teresa Tipton, AA University in Prague. Podrobnější informace na ExternĂ­ odkaz www.routledge.com

________________________________


Výstava devíti komiksových autorů ze sdružení ExternĂ­ odkaz ILUSTRATORI.net s účastí Martina Raudenského

Výstava „Pro každého něco, pro někoho nic“ se konala od 1. 11. do 30. 11. 2011 v galerii U Prstenu, Jilská 14, Praha 1.

Více informací zde: http://www.ilustratori.net/pro-kazdeho-neco-pro-nekoho-nic.________________________________

OCENĚNÍ NA ANIFESTU 2011

Studentka katedry výtvarné výchovy Bc. Kateřina Hausenblasová/Kofránková získala na festivalu animovaných filmů Anifest 2011 v Teplicích první cenu v soutěži o nejlepší flipbook.

Vítězná animovaná knížka vznikla v rámci semináře "Grafický design a ilustrace" pod vedením PhDr. Martina Raudenského, Ph.D.

Zdroj: ExternĂ­ odkaz http://www.anifest.cz/
 
 
UKPedf © 2010