Ceny MŠMT v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu předal v úterý 19. listopadu v budově Lichtenštejnského paláce ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek. Jsou určené vynikajícím studujícím i absolventům, vyučujícím a vědcům a vědkyním z vysokých škol z celé republiky. Z Univerzity Karlovy je získaly čtyři osobnosti a skupina studujících.
Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studující a absolventy/ky studia ve studijním programu a za mimořádné činy studujících za UK získali:
Bc. Anežka Tefrová – Univerzita Karlova, Evangelická teologická fakulta
Skupina studentů (zastoupená Miroslavou Sloupovou) – Univerzita Karlova, Fakulta sociálních věd
MŠMT uděluje cenu v její současné podobě od roku 2014. Ocenění může získat studující nebo absolvent/ka bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu za mimořádné výsledky ve studiu nebo ve vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí činnosti související se studiem. Ocenění se uděluje i za mimořádný čin prokazující občanskou statečnost, odpovědnost nebo obětavost.
Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající vzdělávací činnost na vysoké škole za UK získaly:
Mgr. Věra Hejhalová, Ph.D., Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
PhDr. Hana Svobodová, Ph.D., Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta
Ocenění je udělováno zaměstnancům a zaměstnankyním vysokých škol za vynikající vzdělávací činnost nebo za významnou inovaci ve vzdělávací činnosti během posledních tří let. Cílem ceny je upozornit na význam a důležitost kvalitní vzdělávací činnosti na vysokých školách, ocenit vynikající práci vysokoškolských vyučujících a vyzdvihnout příklady dobré praxe a významných inovací v této oblasti.
Cenu Františka Běhounka za UK získal:
prof. RNDr. Ondřej Santolík, Dr., Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta
Tato cena nese jméno významného českého fyzika, akademika, profesora a spisovatele Františka Běhounka, který studoval v Paříži pod přímým vedením paní Marie Curie-Sklodowské. Profesor Běhounek byl dobrodružný člověk, v roce 1926 se zúčastnil výpravy Roalda Amundsena k severnímu pólu, v roce 1928 přeletěl jako první Čech na vzducholodi Italia nad severním pólem. Byl také členem množství odborných organizací a mezinárodních vědeckých sdružení a expertem UNESCO pro výzkum atomového záření. Cena je udělována od roku 2012.
Seznam všech oceněných najdete na webu MŠMT zde.
Foto: MŠMT
Univerzita Karlova
Ovocný trh 560/5
Praha 1, 116 36
Česká republika
Identifikátor datové schránky: piyj9b4
IČO: 00216208
DIČ: CZ00216208