popisek

Co je u nás nového

* Zveme Vás na přednášku Tomáše Glance "Sémiotické impérium tartuských disidentů", která se uskuteční 9.3.2017 od 17h v budově FF (nám. Jana Palacha 2, místnost č. 300)._______________________________________

* Srdečně vás zveme na mezináodní workshop Kritik (a) Dekonstrukce, která se uskuteční 5.11.2016. Na konferenci vystoupí kromě dvou zvaných hostů ze zahraničí (Prof. Gregg Lambert, USA; Doc. Giuseppe Bianco, IT) Dr. Michaela Fišerová, Doc. Benedetta Zaccarello, Dr. Martin Charvát, Dr. Martin Švantner a Mgr. Alžbeta Kuchtová. Další informace na ExternĂ­ odkaz facebooku._______________________________________

* Vyšla nová kniha Víta Gvoždiaka s názvem ExternĂ­ odkaz Česká teorie: Tendence moderní české sémiotiky. Doporučujeme studentům do pozornosti novou knihu rozhovoru s českými filosofy a sémiotiky - mezi jinými i s Dr. Michaelou Fišerovou, s Dr. Martinem Švantnerem a s Doc. Jakubem Češkou.


_________________________________________________________________

* V nakladatelství Pavel Mervart vyšla kniha s názvemExternĂ­ odkaz  Stopování sémiotiky, na jejímž vzniku se autorsky podílel doktor Švantner, a právě (a nejen) proto, by neměla uniknout Vaší pozornosti.

Stopovani semiotiky - svantner


___________________________________________

* Nová facebooková stránka pro absolventy FHS

Milé absolventky, milí absolventi Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy,


zrovna jsme pro vás založili novou ExternĂ­ odkaz facebookovou stránku s názvem „Absolventi FHS UK“! Najdete na ní pracovní příležitosti, pozvánky na zajímavé akce pořádané speciálně pro absolventy naší alma mater, odkazy a fotografie událostí z minulých let, nabídky slev a výhod pro členy klubu Alumni UK a mnohé další. Především ale budeme rádi, pokud bude tato stránka fungovat jako platforma pro vaši vzájemnou komunikaci napříč různými obory a ročníky.


Těšíme se na vás a doufáme, že si stránku oblíbíte!


_____________________________________________________________________

* Možnost bezplatného využití Microsoft Office 365 pro studenty a zaměstnance

Fakulta humanitních studií UK dává k dispozici studentům i zaměstnancům v rámci své smlouvy s Microsoftem možnost využívat zdarma Microsoft Office 365 pro nekomerční použití včetně diskového prostoru OneDrive až 1TB po dobu studia, zaměstnání či obdobného vztahu k FHS. Účet Microsoft pro tuto službu si můžete vytvořit na ExternĂ­ odkaz https://fhs365.fhs.cuni.cz. Bližší podmínky naleznete na ExternĂ­ odkaz webu fakulty.


______________________

* Veletrh Absolvent 2016

Informační poradenské a sociální centrum Univerzity Karlovy srdečně zve všechny studenty a absolventy na Veletrh Absolvent 2016 – setkání studentů a absolventů Univerzity Karlovy se zaměstnavateli z nejrůznějších oblastí, které se uskuteční ve středu 5. října 2016. Veletrh začíná ve středu, avšak po celý týden můžete navštěvovat zajímavé semináře a kurzy na související témata. Přijďte si poslechnout, co vám zaměstnavatelé mohou nabídnout a co naopak očekávají od vás. Vítáni jsou všichni, kteří pomalu končí nebo již ukončili vysokoškolské studium a chystají se na své budoucí zaměstnání. Další podrobné informace zjistíte na webové stránce ExternĂ­ odkaz http://veletrhabsolvent.cuni.cz/


_______________________

* Speciální číslo odborného časopisu SEMIOTICA věnované sémotice Umberta Eca - dočasně všechny články volně ke stažení ExternĂ­ odkaz zde


_______________________

* Katedra EKS pořádá konferenci s názvem Znak a afektivita ve filosofii Gilla Deleuze, bližší informace a program ke stažení Dokument ke stáhnutĂ­ zde:


____________________________________________________

* Dears, please find attached the Dokument ke stáhnutĂ­ program of the Body as a medium event taking place in Prague on the 24th and 25th June.


These two days are mainly intended as the foundation of an international and interdisciplinary research network blending philosophy, performing arts, somatics and care, in order to better understand the role played by corporeity in the space of the self as well as in collective interaction, and to ground in these investigations the creation of innovative educational patterns. Please note that the morning sessions are open to public. This message is meant as well as an invitation to join the afternoon sessions. In case you would be interested, please just let me know. For the seances entitled "the taste of work", intended as explorations through movement, we recommend comfortable clothes.


I am here to answer to any further answer and in the meanwhile I'm warmly hoping to see you there!


With loving gratitude, Benedetta Zaccarello

                          

​               “Body as a medium” is an interdisciplinary project focusing on the role played by corporeity in some intersubjective practices related to artistic and therapeutic approaches as extra-ordinary situations where interactions and communication happen in forms that seems to question our idea of the self and its physical borders.

The aim of the project is to observe analytically the phenomenology and the specificities of these interactions enhanced by the physical presence, the structures and modes of language involved in those patterns of behavior and communication, the representations of the self implicitly assessed by the existence of these anthropologic practices.


Via a comparative observation of technical languages and experiences involved in the process of expression and therapeutic transformation, and via the philosophical observation of those practices (from theatre to dance, from somatic disciplines to psychoanalysis) the project proposes to shed light on different forms of representation of the self and of communication implicitly structuring our patterns of behavior and our perception of human possibilities.____________________________________________________

* Ve vydavatelství Karolinum vyšla nová odborná monografie s názvem "Obraz a moc. Rozhovory s francouzskými mysliteli." od doktorky Michaely Fišerové.


____________________________________________________

* Katedra elektronické kultury a sémiotiky v spolupráci s Drunou ExternĂ­ odkaz  www.druna.cz pracuje na projektu Body as a medium, který začíná už 10. října 2014. Přednášky a workshopy projektu probíhají v angličtine.-----“Body as a medium” is an interdisciplinary project focusing on the role played by corporeity in some intersubjective practices related to artistic and therapeutic approaches as extra-ordinary situations where interactions and communication happen in forms that seems to question our idea of the self and its physical borders.

The aim of the project is to observe analytically the phenomenology and the specificities of these interactions enhanced by the physical presence, the structures and modes of language involved in those patterns of behavior and communication, the representations of the self implicitly assessed by the existence of these anthropologic practices.-----


bližší informace a program nalznete zdeDokument ke stáhnutĂ­ 


____________________________________________________


* Ve dnech 1. a 2. listopadu proběhne v Praze konference ke stému výročí úmrtí Ch. S. Peirce s názvem "100 Years of Modern Semiotics: Limits and Perspectives on Peirce´s Theory of Sign". Program konference naleznete na stránkách ExternĂ­ odkaz  semiotické skupiny


____________________________________________________

* V prestižním francouzském vydavatelství L‘Harmattan v Paříži právě vyšla odborná monografie Michaely Fišerové Partager le visible. Repenser Foucault, podpořená z programu Prvouk P18 Fenomenologie a sémiotika.
____________________________________________________

* V zimním semestru proběhla návštěva francouzské filozofky Monique Sicardové, která na EKS přednesla přednášku na téma "Co je foto-grafie? Francouzská genétique versus anglo-americké visual studies".